IT EN PL

Współpraca i materiały

Udana współpraca firmy z mistrzami rękodzieła przejawia się w produkcji EXCLUSIVE SAFES. Dbałość o szczegóły oraz dążenie do doskonałości reprezentują troskę, z jaką Conforti podchodzi do swoich produktów. Wysoki profesjonalizm procesu produkcyjnego, od zawsze charakteryzujący włoskie rękodzieło, pozwala z ogromną pasją tworzyć przedmioty wartościowe i wyjątkowe, przeznaczone dla wszystkich tych, którzy kochają żyć luksusowo.

Wrzosiec drzewiasty

W jednej z dzielnic Werony, słynącej z artystycznej produkcji mebli, miejscu, w którym na początku ubiegłego wieku została założona pierwsza szkoła przyuczająca do zawodu, mistrzowie weneccy dzięki zręcznej pracy własnych rąk, potrafili zaadaptować korzenie drogocennych drzew do wytworzenia kas pancernych. Ten pilnie strzeżony rodzaj obróbki, jest przekazywany z pokolenia na pokolenie w sposób, dzięki któremu wysoka wartość rzemieślnicza wytworzonych przedmiotów, jest niezmienna od wieku.

Skóra

Dzięki posiadanym umiejętnościom, doświadczone dłonie weneckich mistrzów zajmujących się obróbką skór, potrafiły upiększyć wytworzone rękodzieło. Grubość, delikatność w dotyku to cechy decydujące o wyborze skóry przeznaczonej do przetworzenia. Wszystko to z poszanowaniem obowiązujących norm w zakresie ochrony środowiska.

Masa perłowa SUPERLATIVA®

Z głębin oceanów, od wyselekcjonowanych małż, hodowanych ściśle według norm zrównoważonego wykorzystania zasobów, pozyskiwany jest drogocenny materiał. Superlativa® to nowatorski i opatentowany proces obróbki powłok małży, który pozwala na całościowe jej wykorzystanie, eliminując tym samym jakiekolwiek odpady. Rezultat jest naprawdę niesamowity.

Marmur

Słowo „marmur” wywodzi się z języka greckiego i oznacza „kamień krystaliczny”. Materiał ten stworzyła sama matka natura łącząc skałę z różnorodnymi materiałami, które przez tysiące lat uformowały się w paletę barw, słoi i przejrzystości. Obróbka marmuru oraz jego wykorzystanie są jedną z ważniejszych gałęzi gospodarki północno wschodnich Włoch.