W roku 1912 Silvio Conforti zainspirowany pasją do artystycznej obróbki metali stworzył kasę pancerną, która została nagrodzona na krajowym konkursie rzemiosła “Weil Weiss”. Jako twórca wyróżnionego sejfu umiejętnie połączył w nim cechy przedmiotu artystycznego z wzornictwem przemysłowym. Jego kasa pancerna była prawdziwym dziełem sztuki, stając się jednocześnie nośnikiem tradycji oraz zapowiedzią przyszłych trendów.

W swojej ponad wiekowej historii, przedsiębiorstwo stworzone przez Silvio Conforti borykało się z momentami trudnymi, jak np. dwie wojny światowe. Jednak dalekowzroczność członków rodziny Conforti, którzy po dziś dzień są u sterów przedsiębiorstwa, pozwoliła im poprowadzić firmę we właściwym kierunku.

Spojrzenie na przyszłość oraz ta wysublimowana acz potężna energia zwana kreatywnością, popchnęły firmę w kierunku poszukiwania coraz to nowszych rozwiązań.

Pod luksusowym szyldem EXCLUSIVE SAFES, przedsiębiorstwo stało się punktem odniesienia dla architektów i projektantów wnętrz.